Zapraszamy do udziału w aukcji charytatywnej

Każdy z organizowanych przez Stowarzyszenie Kuźnia Milanowska Bali Niepodległości miał obrany cel charytatywny. W tym roku w ramach aukcji charytatywnej wspieramy Fundację Dla Polonii, która opiekuje się Liceum Polonijnym – Kolegium św. Stanisława Kostki. W liceum uczy się grupa polskiej młodzieży z kresów wschodnich i nauka w ojczystej Polsce jest dla nich wielką szansą na życiowy sukces. W ostatnich latach budynek Liceum uległ poważnemu zalaniu i zniszczeniom, po których szkole wciąż trudno się podnieść. Chcemy pomóc liceum odzyskać dobre warunki do nauki. Liczymy na to, że dochód z aukcji pozwoli na wyposażenie m.in. sali komputerowej. 

Drodzy Goście XVI Balu Niepodległości, świętując 101. rocznicę Niepodległej Polski zachęcamy
– otwórzmy serca dla naszych rodaków ze wschodu ♥ 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej aukcji. Darczyńcy przekazali ogrom unikatowych, wyjątkowych przedmiotów. Oto kilka z nich.

Porcelanowa rzeźba głowy Józefa Piłsudskiego

Ufundowała: Fabryka Porcelany Ćmielów

Jedna z setki porcelanowych rzeźb głowy Marszałka Piłsudskiego wykonanych na 100 lecie polskiej niepodległości. Projekt artystyczny Stanisława Bracha zrealizowany w fabryce porcelany Ćmielów upamiętniający podniosłą rocznicę. 

Brykiet banknotowy 500 zł w oprawie

Ufundowała: Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych

Brykiet stanowi efekt profesjonalnego niszczenia banknotów o nominale 500 zł, których łączna wartość nominalna przed zniszczeniem wynosiła 350 000 złotych.

Obraz "Halka" (autor: Andrzej Filipowicz)

Ufundował: Marek Różycki

Obraz „Młoda góralka / Młoda Polska” Andrzeja Filipowicza przedstawiający postać zaniepokojonej młodej dziewczyny, z zaplecionymi warkoczami na tle napływających chmur, zbliżającej się górskiej nawałnicy. Obraz został zainspirowany dramatem góralskiej dziewczyny z opery S. Moniuszki „Halka” – Opera „Halka” S. Moniuszki napisana pod wpływem krakowskiego powstania 1846 r. jest jedną z najbardziej znanych kompozycji historycznych związanych z ikonografią walki o niepodległość i tematycznie utrwalony w świadomości kulturowej Polaków. Udana artystyczna kompozycja i jej wybrzmienie spotkało się z żywym odbiorem badaczy niepodległości i patriotyzmu polskiego.

 ~~~~~~~~

Wymiar 60x50cm.

Olej na płótnie.

Data powstania: 2019r.

 http://www.andrzejfilipowicz.com/ 

Portret Paderewskiego (autor: Andrzej Gosik)

Ufundował: Andrzej Gosik

Obraz przedstawia portret Ignacego Paderewskiego ze zdjęcia pochodzącego z 1924 roku. Jest to druga akwarela namalowana przez Andrzeja Gosika na podstawie tego wizerunku. Pierwsza znajduje się w Muzeum Ignacego Padetewskiego w Morges w Szwajcarii.

Autor jest malarzem, ilustratorem i grafikiem projektantem. Uprawia malarstwo olejne i akwarelowe. Jest uczestnikiem wielu międzynarodowych wystaw i festiwali akwarelowych. Jego prace drukowane są w największym na świecie magazynie poświęconemu akwareli” The Art of Watercolour”. Od 25 lat współpracuje z Kancelarią Prezydenta RP i innymi najwyższymi urzędami państwowymi. Jego prace jako wizytówka kraju, trafiły w ręce wielu koronowanych głów, prezydentów i premierów na całym świecie. Również od 25 lat projektuje znaczki pocztowe dla Poczty Polskiej. Wykonał ponad 100 projektów znaczków. W wielu z nich wykorzystał swoje akwarele.

Należy do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

  http://www.sap-art.pl/andrzej-gosik.html